Jak se stát klientem

Jste-li v situaci, kdy zvažujete využít služeb domova pro seniory, jako první krok vám doporučujeme prohlédnout si náš domov, podívat se, jak se u nás žije. Pokud vám to neumožní váš zdravotní stav, požádejte o tuto službu osobu Vám blízkou.

Číst dál...

Veřejný závazek

Naše poslání

Posláním Domova pro seniory Jeseník je prostřednictvím pobytové služby zajistit důstojné podmínky k prožití spokojeného stáří dle individuálních potřeb uživatelů a jejich osobních cílů.

Číst dál...

Ubytování

Kapacita domova pro seniory je 45 ubytovacích míst.

Ubytování je poskytováno ve dvou zcela bezbariérových objektech v pohodlných jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Součástí každého pokoje je samostatné WC a koupelna (sprchový kout, vč. umyvadla). K části pokojů náleží balkon.

Číst dál...

Stravování

Centrum sociálních služeb Jeseník disponuje vlastní plně vybavenou kuchyní a odborným personálem. Pro uživatele je připravována dietní strava šetřící, klasická strava, diabetická strava. Strava je přizpůsobena svým složením, množstvím a úpravou věku a zdravotnímu stavu uživatelů. Samozřejmostí je přizpůsobení hrubosti stravy možnostem uživatele.

O dietním stravování rozhoduje lékař po dohodě s uživatelem služby.

Strava je obyvatelům domova pro seniory podávána v prostorné prosklené jídelně 5 x denně, uživatelům s onemocněním cukrovkou 6 x denně. Někteří klienti se stravují v kuchyňkách na jednotlivých patrech, při zhoršení zdravotního stavu je jídlo doneseno na pokoj.

V jídelně a na odděleních jsou uživatelům k dispozici nápoje. Těm, kteří potřebují pomoc, poskytne nápoj službu konající ošetřovatelský personál.

Na jednotlivých odděleních, jsou pro uživatele zřízeny čajové kuchyňky, jejichž součástí je lednička, mikrovlnná trouba a varná konvice.

Péče

Domov pro seniory Jeseník, poskytuje sociální služby dle zákona č. 108/2006Sb., o sociálních službách ve znění pozdějších předpisů.

Číst dál...